Ovládání pro nevidomé

S aplikací si každý může vyzkoušet, jaké to je používat mobil beze zraku, jen pomocí gest na obrazovce a sluchu. Uživatele provází malá světluška, která vysvětlí, jak mobilní aplikaci ovládat.

Zapojení handicapovaných

Na vytváření unikátní aplikace se podíleli nevidomí hudebníci, kteří všechny skladby složili a nahráli, i náš nevidomý kolega programátor, který navrhl uživatelské rozhraní.

Unikátní uživatelské rozhraní

Aplikace boří všechny zažité standardy v návrhu uživatelského rozhraní. Průchod aplikací nadesignovali naši programátoři kompletně od základů tak, aby byl zábavný pro nevidomé i vidoucí. Užijte si naprosto unikátní UX.

 
- Vznik -

Když se sejdou vývojáři
a hudebníci…

To není začátek vtipu, ale příběhu o vzniku aplikace Relaxuj potmě. Čtveřice nadaných nevidomých hudebníků pod taktovkou Ráchel Skleničkové složila a nahrála originální relaxační melodie a naši kluci z MasterAPP je přivedli k životu v aplikaci, kterou mohou snadno ovládat nevidomí i vidoucí. Ostatně na to, jak se z prvotního nápadu stala skutečná aplikace, se můžete podívat sami ve videu.

Řešení
- Řešení -

Tak trochu jiné programování

O návrh uživatelského rozhraní se postaral odborník ze všech nejpovolanější – náš nevidomý kolega programátor Roman Kabelka, který nás k realizaci nápadu inspiroval. Společně s týmem vyvinuli aplikaci založenou na principech ovládání pro nevidomé a doplnili ji o určité základní vizuální vjemy. Jednalo se o trochu jiné programování než obvykle, nejvíce se kluci zapotili u navrhování ovládacího gesta ve tvaru kolečka – museli vymyslet kód, který gesto spolehlivě rozezná, i když tvar nebude pravidelný.

Swift | Java | Media Player

„Jste borci, skladby jsou perfektní a řekl bych, že vhodné nejen k relaxaci. Využívám jako příjemný hudební podkres k přípravě na státnice.“

Pavel, student

Spolupráce
- Spolupráce -

Se světluškou se kamarádíme už dlouho

Mobilní aplikace Relaxuj potmě není náš první společný projekt se Světluškou, už dříve jsme nadačnímu fondu zajišťovali technické zázemí v kampani svitis.cz. Aplikace, na které spolupracovali nevidomí hudebníci a naši vývojáři, sloužila jednak jako milý vánoční dárek, ale zároveň také jako forma naší podpory Světlušce. A tím naše spolupráce určitě nekončí.

iOS | Android
- Hudba -

Uklidňující skladby složila čtveřice mladých hudebníků

Desítka originálních relaxačních skladeb posluchače přenese do horké Keni, nepřístupné krajiny severských zemí nebo třeba do daleké Číny, kde si mohou odpočinout a nechat se přitom unášet vlastní fantazií. Všechny skladby složila a společně nahrála čtveřice nevidomých hudebníků, kteří se hudbě profesionálně a především s velkou vášní věnují. Část motivů skladeb dokonce vznikala až přímo v nahrávacím studiu díky improvizaci a momentální inspiraci mladých hudebníků.

member
Ráchel Skleničková
member
Jakub
Blažek

member
Eva
Blažková

member
Tomáš
Hájíček

kid-shopping
store
store