Numbo Call Blocker

Pomáháme proti spamu

Zvoní vám telefon a na displeji vidíte příchozí hovor od neznámého čísla. Po zvednutí se vám volající snaží vnutit výhodnou půjčku, pojištění, změnu dodavatele energií, a nebo vás požádá o pár minut vašeho času na krátký průzkum. S nevyžádaným a obtěžujícím telefonátem se setkal asi každý vlastník mobilního telefonu. Drtivá většina se shodne na tom, že o tyto telefonáty vůbec nestojí. Někdo to řeší tím, že neznámá čísla nezvedá vůbec, jiní je zase vyhledávají na internetu a snaží se dopátrat, kdo jim volá. Chtěli byste bezprostředně vědět, které číslo můžete bez obav zvednout? Máme pro vás řešení!

Obtěžující a podvodné telefonáty

V dnešní době je již běžné, že pokud si chcete cokoliv objednat on-line, musíte v jednom z finálních kroků zadat vaše telefonní číslo. Stejně tak následuje povinnost zaškrtnout políčko s obchodními podmínkami, resp. souhlas se zpracováním osobních údajů. Většina lidí políčko bez rozmyslu zaškrtne, jelikož je to nezbytná podmínka a bez toho by jim nebylo umožněno dokončit on-line objednávku. Udělením souhlasu však dávají prostor pro zpracování jejich osobních údajů včetně telefonního čísla nejen danému e-shopu, ale i jejich marketingovým partnerům. A právě tímto způsobem se vaše číslo může dostat do nějaké databáze, ze které na vás získají kontakt otravní spammeři.

Nejčastějším typem obtěžujících telefonátů je telemarketing. Sem spadají veškeré telefonáty od operátorů z call-center, obchodních společností, které nabízí své produkty, případně to mohou být různé průzkumy trhu po telefonu. Někdy vám mohou nabízet něco zadarmo, nicméně se zpravidla vždy jedná o nekalé praktiky. Může se také stát, že vás neznámá čísla jen prozvánějí, aby ověřili, zda je vaše telefonní číslo stále aktivní. Telemarketing může být nebezpečný pro důvěřivé lidi, zejména pak pro seniory, kteří mohou nevědomky s telemarketéry po telefonu uzavřít nevýhodnou smlouvu. Mnoho lidí již je však odolných vůči těmto nevyžádaným obchodním nabídkám a hovor po chvíli ukončí.

Kromě obtěžujícího telemarketingu se ale z telefonátu od neznámého čísla mohou vyklubat podvodníci, kteří vás pomocí různých technik snadno připraví o vaše peníze. Jednou z nejznámějších technik podvodníků je tzv. wangiri nebo-li podvodné prozvánění. Automaty náhodně vybraná čísla prozvánějí z cizích, často exotických zemí a doufají, že jim zavolají zpět. Pokud se tak stane, přichází podvedený člověk bezprostředně o peníze kvůli vysoké sazbě za hovor do zahraničí. Podvodníci se navíc snaží hovor udržet co nejdéle prostřednictvím nahraných záznamů, které na jejich oběť mohou působit věrohodně, a může tak přijít řádově i o stovky až tisíce korun.

Další technikou je tzv. vishing, kdy se podvodníci vydávají například za zaměstnance banky či finančního úřadu a pokouší se z oběti vymámit údaje o platební kartě nebo přihlášení do internetového bankovnictví, a to včetně potvrzovacího SMS kódu. Snaží se na uživatele vytvořit nátlak, vyvolat v něm strach a paniku, aby od něj následně snadno získali citlivá data nebo jej přiměli k bankovnímu převodu. Podvodníci často působí velmi věrohodně, jelikož dokáží napodobit jakékoliv telefonní číslo (tzv. spoofing), jako je infolinka apod.

Jak se obtěžujících a podvodných telefonátům zbavit?

Lze se proti telefonnímu spamu nějak bránit? V České republice se tímto problémem zabývají dva úřady. Pokud se domníváte, že byly vaše osobní údaje neoprávněně zpracovány, máte možnost obrátit se na Úřad pro ochranu osobních údajů (ÚOOÚ). V případě opakovaného nežádoucího kontaktování je možné řešit situaci s Českou obchodní inspekcí (ČOI). V praxi lidé nejčastěji volí možnost, kdy si sami vyhledávají informace o neznámém telefonním čísle na internetu, což jim většinou zabere několik minut času. Rychlejší a efektivnější možností je stáhnout si do svého telefonu blokátor hovorů, který si s nevyžádanými hovory poradí.

Numbo, váš pomocník v boji proti spamu!

Pro boj s obtěžujícími hovory a podvodníky jsme vyvinuli aplikaci, která všechny tyto hovory dokáže zablokovat. Jedná se o blokátor hovorů Numbo, který svým uživatelům slibuje, že ušetří jejich drahocenný čas a zároveň je a jejich peníze ochrání před podvodníky. Aplikace je dostupná ke stažení v Apple App Store pro iOS zařízení a v Google Play pro Android. Numbo si můžete stáhnout zdarma, zpřístupnění premium funkcí je však zpoplatněno. Na výběr máte mezi měsíčním a ročním poplatkem s tím, že v obou případech máte k dispozici bezplatný trial, během kterého můžete předplatné zrušit.

Co všechno vám Numbo premium může nabídnout?

Velká databáze telefonních čísel

Klíčovou roli hraje početná globální databáze telefonních čísel, která v současné době  obsahuje více než 52 milionů čísel. Počet čísel v databázi však neustále navyšujeme a velký podíl na jejím růstu mají i naši uživatelé, kteří obtěžující a podvodná čísla pravidelně nahlašují, a pomáhají tak ostatním členům komunity v boji proti spamu. Možnost reportovat telefonní čísla mají všichni uživatelé aplikace. Jelikož podvodníci a spameři svá telefonní čísla často mění, je třeba databázi neustále aktualizovat.

Personalizovaný blacklist

V aplikaci si můžete sami podle vlastních preferencí nastavit, které kategorie čísel (spam, podvod, telemarketing aj.) vám bude automaticky blokovat. Mimo to můžete využít také možnost personalizovaného blacklistu, na který si můžete umístit jednotlivá čísla. Následně si pak u každého z nich můžete nastavit, jestli vám aplikace bude hovory z tohoto čísla automaticky blokovat nebo identifikovat.

Identifikace příchozích a zmeškaných hovorů

Numbo toho nabídne však mnohem více než jen blokování příchozích hovorů. Další užitečnou funkcí je okamžitá identifikace volajícího. V případě, že vám zavolá číslo, které nemáte uložené v kontaktech, Numbo jej na základě naší databáze identifikuje. Vy tak hned uvidíte, zda hovor můžete přijmout nebo jestli se jedná o podezřelé číslo, telemarketing či spam. Stejným způsobem Numbo identifikuje i vaše zmeškané hovory. Zároveň má každý uživatel s předplatným možnost neomezeného vyhledávání čísel. To spočívá ve vyhledání si jednotlivého čísla přímo v naší aplikaci. Po vyhledání se uživateli zobrazí detailní informace o telefonním čísle, včetně  komentářů od ostatních uživatelů. Pokud váháte, zda zavolat na neznámé číslo zpět, není nic jednoduššího, než si ho v aplikaci Numbo vyhledat a zjistit, jakou zkušenost s tímto číslem mají ostatní uživatelé.

SMS filtr

Chodí vám často také otravné zprávy? Tak to určitě oceníte funkci SMS filtr, pomocí kterého chceme pomoci našim uživatelům v boji proti spamu i na úrovni SMS zpráv. Jediné, co musíte udělat, je nastavení klíčových slov, pomocí kterých budou otravné zprávy vyfiltrovány. Tato funkce je v současné době dostupná pouze na iOS zařízeních.

A to není zdaleka vše!

Mysleli jsme také na uživatele, kteří používají dvě SIM karty. Aplikace Numbo má dual SIM podporu, přičemž blokuje nevyžádané hovory na obou SIM kartách. Co jistě mnoho uživatelů rovněž ocení, je to, že Numbo premium neobsahuje žádné reklamy. Nemusíte se tak bát, že by na vás při používání aplikace vyskakovaly různé reklamní bannery či videa.

Chcete se zbavit obtěžujících a nevyžádaných hovorů?

Stáhněte si naši aplikaci Numbo nyní! Pro iOS zařízení stahujte ZDE (apple.co/3fGI883) a pro Android ZDE (bit.ly/3ljk13k).

Chcete vyrobit aplikaci na míru?

Neváhejte a kontaktujte nás! Rádi vám vytvoříme aplikaci přesně podle vašich představ.

Další články

Numbo Call Blocker

Pomáháme proti spamu

Zvoní vám telefon a na displeji vidíte příchozí hovor od neznámého čísla. Po zvednutí se vám volající snaží vnutit výhodnou půjčku, pojištění, změnu dodavatele energií, a nebo vás požádá o… více

Kategorie:

Jak si zabezpečit dům v 21. století

Zabezpečení domova je jedna z velmi důležitých věcí, které by měl udělat každý člověk, který něco vlastní. Ať už je to váš byt, dům, garáž, nebo jen zahradní domek. A to… více

Kategorie:
mobilní aplikace v době covidu

Mobilní aplikace v době covidu

Zajímá vás, kterým aplikacím pandemie pomohla a kterým naopak uškodila? Jak ovlivnila pandemie trh s mobilními aplikacemi?  Čtěte dál! Aktuální situace na trhu s mobilními aplikacemi Trh s mobilními aplikacemi… více

Kategorie:
sociální sítě

Sociální sítě a jejich využití pro marketing mobilních aplikací

Správa sociálních sítí (hlavně pak marketing na sociálních sítích) je buzzword 21. století. Většina z nás má nejspíše účet minimálně na jedné sociální síti, kterou používá k osobním účelům. Tyto… více

Kategorie:

Jak na vývoj mobilní aplikace

Mobilní aplikace každý z nás určitě zná a využívá nepřeberné množství všech různých druhů a typů aplikací. Zajímá vás, jak vývoj mobilní aplikace pro Android a iOS probíhá? Víte, v jakém programu… více

Kategorie: